domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,yapay zeka

Yapay Zeka


10-10-2020

Çoğu insan yapay zeka terimini duyduğunda, genellikle ilk düşündükleri şey robotlardır. Bunun nedeni, büyük bütçeli filmlerin ve romanların Dünya'yı kasıp kavuran insan benzeri makinelerle ilgili hikayeler örtmesidir.

Yapay zeka, insan zekasının bir makinenin kolayca taklit edebileceği ve en basitinden daha karmaşık olana kadar görevleri yerine getirebileceği şekilde tanımlanabileceği ilkesine dayanmaktadır. Yapay zekanın hedefleri arasında öğrenme, akıl yürütme ve algılama yer alır.

Teknoloji ilerledikçe, yapay zekayı tanımlayan önceki kriterler güncelliğini yitirdi. Örneğin, temel işlevleri hesaplayan veya optimal karakter tanıma yoluyla metni tanıyan makinelerin artık yapay zekayı içerdiği düşünülmüyor, çünkü bu işlev artık doğal bir bilgisayar işlevi olarak kabul ediliyor.

Farklı sektöre fayda sağlamak için sürekli olarak gelişmektedir. Makineler, matematik, bilgisayar bilimi, dilbilim, psikoloji ve daha fazlasını temel alan disiplinler arası bir yaklaşım kullanılarak kablolanır.

Yapay zeka uygulamaları sonsuzdur. Teknoloji birçok farklı sektöre uygulanabilir. Sağlık sektöründe, hastalara ilaç dozajı ve farklı tedaviler için ve ameliyathanede cerrahi prosedürler için test edilmekte ve kullanılmaktadır.

Yapay zekaya sahip makinelerin diğer örnekleri arasında satranç oynayan bilgisayarlar ve sürücüsüz arabaları sayabiliriz. Bu makinelerin her biri, yaptıkları her eylemin sonuçlarını tartmalıdır, çünkü her eylem nihai sonucu etkileyecektir. Satrançta nihai sonuç oyunu kazanmaktır. Kendi kendine giden otomobiller için, bilgisayar sistemi tüm harici verileri hesaba katmalı ve bir çarpışmayı önleyecek şekilde davranacak şekilde hesaplamalıdır.

Yapay zeka aynı zamanda finans sektöründe, sıra dışı banka kartı kullanımı ve büyük hesap mevduatları gibi bankacılık ve finans faaliyetlerini tespit etmek ve işaretlemek için kullanıldığı uygulamalara da sahiptir. Bunların hepsi bir bankanın dolandırıcılık departmanına yardımcı olur. Al uygulamaları, ticareti kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için de kullanılıyor. Bu, menkul kıymetlerin arz, talep ve fiyatlandırmasının tahmin edilmesini kolaylaştırarak yapılır.

Yapay zeka konusunda birçok insanın sahip olduğu bir diğer tartışmalı konu, insan istihdamını nasıl etkileyebileceğidir.

Akıllı makineler kullanarak belirli işleri otomatikleştirmek isteyen pek çok sektörde, insanların işgücünün dışına itileceği endişesi var. Kendi kendine giden arabalar taksi ve araba paylaşım programlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırabilirken, üreticiler insan emeğini makinelerle kolayca değiştirebilir ve bu da insanların becerilerini daha eski hale getirebilir.

Böyle bir durumda işsizlik rakamları sürekli artış gösterecek. Alım gücü azalınca ekonomiler çökecek Dünya sarsılacaktır.


yapay zeka
Site Haritası
yapay zekadomain caddesi,yapay zeka,yapay zeka hakkında

domain caddesi,yapay zeka,yapay zeka hakkında

domain caddesi,yapay zeka,yapay zeka hakkında

domain caddesi,yapay zeka,yapay zeka hakkında

domain caddesi,yapay zeka,yapay zeka hakkında