domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,alan uzantıları,WordPress hakkında,about WordPress

WordPress Hakkında


22-09-2020

WordPress, web siteleri oluşturmak ve sürdürmek için kullanılan ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Kullanım kolaylığı ve benzersiz blog oluşturma özellikleri,  web'deki en popüler blog aracı haline gelmesine yardımcı oldu.

WordPress, web sitelerini tasarlamak, yayınlamak ve güncellemek için web tabanlı bir kullanıcı arayüzü sağlar. HTML yazmak yerine, beğendiğiniz bir tasarıma sahip birçok farklı web sitesi şablonundan veya "temalardan" birini görebilirsiniz. Daha sonra düzeni değiştirebilir ve özel bir gezinme çubuğu oluşturabilirsiniz.

Site düzeni tamamlandıktan sonra, ayrı sayfalar oluşturmak için WordPress'in çevrimiçi arayüzünü kullanabilirsiniz.

Her sayfa, biçimlendirilmiş metin, bağlantılar, resimler ve diğer medyaları içerebilir. Tamamlanan web sayfalarını veya blog güncellemelerini sadece yayınla düğmesini tıklayarak yayınlayabilirsiniz.

WordPress arayüzü, web geliştirme deneyimi olmayan herkesin bir web sitesi oluşturmasını ve yayınlamasını kolaylaştırır. Yerleşik blog oluşturma araçları, tek tek gönderileri, ziyaretçileri ve kullanıcı yorumlarını izlemek için basit bir yol sağlar.

Binlerce WordPress şablonu ve eklentisi mevcut olsa da, WordPress sisteminin hala sınırlamaları vardır. Şablon tabanlı bir hizmet olduğundan, sayfaları sıfırdan oluşturmak yerine önceden oluşturulmuş bir web sitesiyle başlamalısınız.

Ayrıca, özel bir web sitesinin sunduğu denetim düzeyiyle aynı düzeyde komut dosyası ekleyemez veya bir veritabanı tutamazsınız. Bu nedenle, çoğu şirket ve büyük kuruluş web sitelerini hala elle kodlamaktadır. Dreamweaver gibi düzenleyicisi kullanarak geliştirmektedir.

Bununla birlikte, birçok kişi için WordPress, hem kullanışlı hem de ücretsiz olan harika bir bloglama sistemi sağlar. WordPress'e kaydolmanın veya hizmeti kullanmanın herhangi bir maliyeti yoktur.

Özel bir web sitesi adresi istiyorsanız veya daha fazla disk alanı veya premium temalar gibi ekstra özelliklere ihtiyacınız varsa, WordPress yıllık bir ücret karşılığında "Premium" ve "Business" hizmetleri sunar.

WordPress, web tasarım piyasasını oldukça etkilemiştir. Büyük balık küçük balığı yutar misali. Ancak her site genelde aynı şablon üzerine yayınlanmaya başladı. Ufak tefek renk değişiklikleri olabilir.  Farklı tasarımlar ve kodlar üretebilecek tasarımcılarda piyasa da kendine yer bulabilir diye düşünüyorum. 

domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıdomain caddesi,WordPress hakkında,about WordPress

domain caddesi, WordPress hakkında,about WordPress

domain caddesi, WordPress hakkında,about WordPress

domain caddesi, WordPress hakkında,about WordPress

domain caddesi, WordPress hakkında,about WordPress