domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,web barındırma

Web Barındırma Hizmetlerinin Gelişimi


12-10-2020

Web barındırma (hosting)
Hizmetleri 1991'deki ilk ortaya çıkışından bu yana belirgin şekilde gelişmiştir. Bugün, yararlanabileceğiniz ve ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre seçebileceğiniz farklı türlerde web barındırma hizmetleri bulunmaktadır.

Basit bir web sunucusundan bulut tabanlı bir sisteme kadar, web barındırma, tartışmasız şimdiye kadarki en devrim niteliğindeki elektronik ticaret icatlarından biridir.

İlk web barındırma kullanıldığında, yalnızca normal bir iş istasyonunda çalışan basit bir web sunucusundan oluşuyordu. Bu tür bir web barındırma ilk başta fiziksel bir güvenliğe sahip değildi ve veri depolaması yalnızca sınırlıydı. Sunucu olarak kullanılan Berners-Lee'nin NeXT bilgisayar makinesinde Bu makine bir sunucudur  GÜCÜ KAPATMAYIN! mesajı yazılmıştı.

Günümüzde sanal sunucular, kullanıcıların sunucu kaynaklarını başkalarıyla paylaşmasına izin vermektedir. Tek bir fiziksel sunucuya çeşitli konumlardan farklı web sunucuları kurulabilir. Sunucu sanallaştırma, yöneticinin bir fiziksel sunucuyu birden çok küçük sanal makineye dönüştürmesine olanak tanır.

Web sitesi sahipleri, kendi sunucuları varmış gibi onu yönetebilir ve kontrol edebilir. Web barındırma söz konusu olduğunda en son trend bulut tabanlı web barındırmadır. Bulut tabanlı web barındırma, çok çeşitli hizmetler, yazılımlar, çözümler ve çok daha fazlasını sağlayarak web barındırmayı bir sonraki seviyeye taşıdı.

Microsoft, Amazon Web Services ve Google, gelişmiş bulut bilişim ve barındırma hizmetleri sunan önde gelen şirketlerden bazılarıdır.

Bulut tabanlı hizmetler, kullanıcılara yüksek performanslı sunucular, devasa bir veri depolama, gelişmiş BT çözümleri ve web sitenizi sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyaç duyabileceğiniz diğer birçok yararlı ve kullanışlı web barındırma hizmeti sağlar.

Web barındırma bugün olduğu ve nasıl bildiğimiz haline gelene kadar, birkaç yıl geçti. Ve başlangıçta birkaç kişi için bir bilgi paylaşım sistemi olarak başlayan şey, sonunda veri depolama ve web sitelerini barındırma ihtiyacıyla dünya çapında bir ağ haline geldi. Bu tür işlevsellik ve hizmetleri sağlamak için web barındırma endüstrisi sürekli büyüdü ve kendi alanını kurdu.

Hosting (web barındırma) web sitesinin dosyalarını barındırır ve yayınlar.

domain,domain caddesi,web barındırma,hosting

Site Haritasıdomain caddesi,hosting tarihi,hosting geçmişi,ilk sunucu,web barındırma

domain caddesi,hosting tarihi,hosting geçmişi,ilk sunucu,web barındırma

domain caddesi,hosting tarihi,hosting geçmişi,ilk sunucu,web barındırma

domain caddesi,hosting tarihi,hosting geçmişi,ilk sunucu,web barındırma

domain caddesi,hosting tarihi,hosting geçmişi,ilk sunucu,web barındırma