domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,html,css,java hakkında

HTML | CSS | JAVASCRIPT


30-09-2020

HTML HAKKINDA
"Hyper-Text Markup Language" anlamına gelir. Bu, Web sayfalarının yazıldığı dildir. Köprü metni belgeleri olarak da bilinen Web sayfalarının, bir Web tarayıcısında doğru şekilde görüntülenebilmesi için HTML kurallarına uyması gerekir.

HTML sözdizimi, sayfanın biçimini ve Web sayfasında neyin görüntülendiğini açıklayan bir etiket listesine dayanır. Neyse ki, HTML dilini öğrenmek nispeten kolaydır.

Birçok Web geliştirme programı, grafik arayüz kullanarak Web sayfaları oluşturmanıza izin verir.

Bu programlar, sayfaya nesneler ve metin yerleştirmenize izin verir.

CSS HAKKINDA
"Basamaklı Stil Sayfası" anlamına gelir. Web sayfalarının düzenini biçimlendirmek için basamaklı stil sayfaları kullanılır. Metin stillerini, tablo boyutlarını ve daha önce yalnızca bir sayfanın HTML'sinde tanımlanabilen Web sayfalarının diğer yönlerini tanımlamak için kullanılabilirler.

CSS, Web geliştiricilerinin bir Web sitesinin birkaç sayfasında tek tip bir görünüm oluşturmasına yardımcı olur. Her tablonun stilini ve bir sayfanın HTML'si içindeki her metin bloğunu tanımlamak yerine, yaygın olarak kullanılan stillerin bir CSS belgesinde yalnızca bir kez tanımlanması gerekir. Stil, basamaklı stil sayfasında tanımlandıktan sonra, CSS dosyasına referans veren herhangi bir sayfa tarafından kullanılabilir. Ayrıca CSS, stilleri birkaç sayfada aynı anda değiştirmeyi kolaylaştırır.

Örneğin, bir Web geliştiricisi, bir Web sitesinin elli sayfası için varsayılan metin boyutunu 10pt'den 12pt'e yükseltmek isteyebilir. Sayfaların tümü aynı stil sayfasına referans veriyorsa, metin boyutunun yalnızca stil sayfasında değiştirilmesi gerekir ve tüm sayfalar daha büyük metni gösterir.

CSS, metin stilleri oluşturmak için harika olsa da, Web sayfası düzeninin diğer yönlerini de biçimlendirmek için yararlıdır. Örneğin CSS, tablo hücrelerinin hücre dolgusunu, bir tablonun kenarlığının stilini, kalınlığını ve rengini ve görüntülerin veya diğer nesnelerin etrafındaki dolguyu tanımlamak için kullanılabilir.

CSS, Web geliştiricilerine Web sayfalarının nasıl görüneceği konusunda HTML'den daha kesin kontrol sağlar. Günümüzde çoğu Web sayfasının basamaklı stil sayfalarının kullanılmasının nedeni budur.

JAVASCRIPT HAKKINDA
Java sözdizimi, C / C ++ 'ya çok benzer, ancak nesne yönelimli ve işlevler yerine "sınıflar" etrafında yapılandırılmıştır.

Java, web sitelerine yerleştirilebilen küçük programlar olan küçük programları programlamak için de kullanılabilir. Dil, verimli ve kullanımı kolay olduğu için hem Web hem de yazılım geliştiricileri arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Java'yı "basit, nesne yönelimli, dağıtılmış, yorumlanmış, sağlam, güvenli, mimariden bağımsız, taşınabilir, yüksek performanslı, çok iş parçacıklı, dinamik, moda sözcüklerle uyumlu, genel amaçlı bir programlama dili" olarak tanımlıyor. Ve sihir gibi tasarımlar çıkarır.

HTML, CSS, JAVASCRIPT öğrenip kendiniz web siteleri tasarlayabilir ve geliştirebilirsiniz.

Başlangıç için HTML ve CSS yeterli olacaktır.


domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıhtml,css,JavaScript hakkında,domain caddesi

html,css,JavaScript hakkında,domain caddesi

html,css,JavaScript hakkında,domain caddesi

html,css,JavaScript hakkında,domain caddesi

html,css,JavaScript hakkında,domain caddesi