domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı

SSL Sertifikası Hakkında


18-09-2020

SSL; web sitenizin ziyaretçileri için korumalı bir ortam yaratır. http'den https kilit durumuna geçme işlemidir. Genel de ticaret siteleri için şarttır. Ancak günümüzde çok yaygın olarak tercih ediliyor. Google aramalarda öncelik tanıyor.

Kişisel verilerinizin çevrimiçi alışveriş sırasında olması gereken yere ulaşıp ulaşmayacağından hiç endişelendiniz mi?

SSL (Güvenli Yuva Katmanı), verileri iki taraf arasında, yani kullanıcı ve sunucu arasında güvenli bir şekilde aktarmak için standart şifreleme teknolojisini kullanan bir aktarım protokolüdür. Bu şekilde, tüm hassas bilgiler (örneğin, kişinin kredi kartı numarası) korunur ve yalnızca hedeflenen taraflarca görülebilir ve okunabilir, böylece bilgisayar korsanları ve kimlik hırsızları eli boş kalır.

SSL sertifikası domain hosting firmalarından ücretli alınır. Ancak internet ortamında da ücretsiz şekil de temin edebilirsiniz.

Üye olduktan sonra size bir zip dosya gönderiyorlar. Dosya içinde sertifika bilgileri mevcut. 3 dosyadaki kodları panelinizden dosya yönetici kısmından SSL/TLS sonra siteleri yönet seçeneği ile yüklemelisiniz. Ücretsiz sertifikalar geneli 3 aylıktır. Daha sonra tekrar yüklemelisiniz.

http linklerinizi https olarak değiştirmelisiniz. En sıkıntılı durum yüzlerce linkiniz varsa uğraşmanız gerekecek.

Sertifika yüklenince C panelden etki alanları kısmından yeniden yönlendirme yapmalısınız. Yoksa kilit işareti gözükmüyor. Bu durumu çözünceye kadar iyi kafa yordum.

Panelden public_html klasörüne .htaccess belgesi (nokta var) yüklemeniz gerekebilir.  Ben C panel üzerinden bu yöntemler ile çalıştırdım.

SSL hassas bir konu hosting firmasından bilgi almakta da fayda var.

ssl nedir
Site Haritası
ssl nedirSSL sertifikası işlemi nasıl yapılır,domain caddesi
SSL nedir

SSL sertifikası işlemi nasıl yapılır,domain caddesi
SSL nedir

SSL sertifikası işlemi nasıl yapılır,domain caddesi
SSL nedir

SSL sertifikası işlemi nasıl yapılır,domain caddesi
SSL nedir

SSL sertifikası işlemi nasıl yapılır,domain caddesi
SSL nedir