domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,ilk web,domain,milyon dolarlık domainler

Milyon Dolar'a Satılan Domainler


5-10-2020

1. Business.com - 345 Milyon Dolar

1999'da business.com'u satın almak için harcanan 7,5 milyon dolar, onu tarihteki en büyük alan adı satışları listesine koyuyor. Ancak o zamanlar, hiç kimse bu alanın 8 yıllık bir süre içinde 47 kat daha değerli olacağını hayal edemezdi.

Dow Jones ve The New York Times 1999'dan sonraki yıllarda alan adını satın almaya çalıştıktan sonra business.com'un değeri yükseldi. Son olarak, 2007'de, alan 345 milyon dolara RH Donnelly'ye satıldı. Ancak bu özel alan adı satışı alıcıya fazla şans getirmedi. ABD'deki üçüncü en büyük basılı ve çevrimiçi Yellow Pages yayıncısı, alan adını satın aldıktan sadece iki yıl sonra iflas ilan etti.

2. LasVegas.com - 90 Milyon Dolar

Bu alan adı, her iki arama teriminin de çevrimiçi trafiği Las Vegas'tan seyahat acentesine yönlendirmesini sağlamak için iki alanı eşleştirmek isteyen VEGAS.com, LLC tarafından 2005 yılında satın alındı. Büyük 90 milyon dolarlık satış, bunun her zaman en pahalı web sitesi satın alımlarından biri olarak hatırlanmasını sağlar.

Alanın önceki sahibi Stephens Media, ilk 12 milyon dolarlık ödemeyle başlayan bir sözleşmeyi kabul etti. Bu alan adı satışı için kalan miktar 2040'a kadar ödenecek.

3. CarInsurance.com - 49,7 Milyon Dolar

California'dan dikey bir pazarlama ve çevrimiçi medya şirketi olan QuinStreet, son on yılın sonunda şimdiye kadarki en pahalı alan adı satın alımlarından bazılarıyla manşetlere çıktı. Sadece 13 aylık bir süre içinde şirket, sigorta dünyasında üç büyük alan adı satın aldı ve 8 Kasım 2010'da CarInsurance.com'u satın aldı.

Bu alan adı, otomobil sigortası poliçelerini araştırmak ve satın almak için zaten oldukça karlı bir tüketici sitesiydi ve bu da onu QuinStreet'in en önemli mücevheri yapıyor. Şirket, bu tek satın alma ile internetten alışverişin arttığı dönemde online sigortacılıkta pazar lideri konumunu sağlamlaştırdı.

4. Insurance.com - 35,6 Milyon Dolar

QuinStreet'in diğer satın alımları, en iyi alan adı satışları listesinde üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor.

QuinStreet'in satın aldığı üçlü sigorta alan adlarından ikincisi, Insurance.com'un sahip olduğu tüm medya ve teknoloji varlıklarıyla birlikte Ağustos 2010'da 35,6 milyon dolara satın alındı.

CarInsurance.com'a benzer şekilde, bu çevrimiçi platform değerli olarak kabul edildi çünkü otomobiller, sağlık, hayat, ev ve kiracı sigortalarında sigorta oranlarını karşılaştırmak için popüler bir destinasyondu.

5. VacationRentals.com - 35 Milyon Dolar

Turizm, seyahat ihtiyaçlarınızı karşılamak için mümkün olan en iyi fırsatları tanıtmanın, keşfetmenin ve bulmanın sayısız yolu ile modern internet çağında olduğu kadar popüler olmamıştı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tüm zamanların satış için en pahalı ilk beş alan adından biri tatil kiralamalarıyla ilgiliydi.

Bu alan adları listesindeki diğer bazı üst isimlerin aksine, VacationRentals.com yalnızca farklı bir rakibin onu ilk önce kapmasını önlemek için satın alındı. Yıl 2009'du ve HomeAway'in CEO'su Brian Sharpies, rakibi Expedia'nın bunu yapmayı planladığını öğrendikten sonra gizlice girip alan adını satın almayı başardı. Satın alma işleminden önce, VacationRentals.com zaten aktif bir siteydi ve şimdi dünya çapında tatil fırsatları için bir pazarı temsil ediyor.

6. PrivateJet.com - 30,1 Milyon Dolar

Bu, listedeki neredeyse tamamen zenginlerin en zenginlerine yönelik olan ve küresel iş uçuşları için lüks jet kiralama kiralama sunan tek alan adıdır. 2012'deki satın alımının tarihteki bir alan adının en yüksek saf satışı olarak görülmesi uygun görünüyor!

PrivateJet.com etki alanı, seyahat hizmetleri sağlayan Atlanta merkezli bir şirket olan Nations Luxury Transportation, LLD tarafından 30,1 milyon dolara satın alındı. Yeni web sitesinin yüksek net değerli müşterileri çekmeye yardımcı olması umuduyla, fikri mülkiyet sahibi bir şirket olan Don't Look Media.com'dan satın alındı.

7. Voice.com - 30 Milyon Dolar

Voice.com, dünyayı sarsan satın almalar olmadan neredeyse yarım on yıl gibi görünen listedeki en son alan adı satışıdır. Block.one'a satıldı ve 2019'daki en pahalı alan adları listesinin kolayca üst sıralarında yer aldı. Onu daha da özel bir giriş yapan şey, EOS kripto para biriminin yaratıcısının GoDaddy'nin kolaylaştırdığı nakit işlemle alanı satın almasıdır.

Bu muhtemelen Voice.com'u tüm zamanların en pahalı kamuya duyurulan saf alan adı satın alımı yapar. Listemizde daha önce bahsedilen ağır alan adı satıcılarının tümü daha fazla paraya değer olsa da, gerçek şu ki, tüm bu alan adları satılmadan önce zaten web işletmesiydi. Ancak Voice.com, satın alınmadan önce operasyonel bir web sitesi değildi ve ultra premium domain olarak listedeydi.

8. Internet.com - 18 Milyon Dolar

QuinStreet'in 2009 yılında tüm zamanların en büyük beşi arasında yer alan en büyük sigorta tabanlı domainleri satın alarak bir satın alma çılgınlığına girdi. Şirket ayrıca en iyi alan adlarından biri olan Internet.com'u nakit olarak 18 milyon dolara satın aldı.

InternetNews.com, ServerWatch.com, Webopedia.com, Developer.com ve diğerleri dahil olmak üzere bir dizi diğer üst düzey alan adları anlaşmanın parçasıydı.

Satıcı, şirketin net dengesini artırmak ve temel iş fikirlerine odaklanmak için alan adlarını satmak isteyen küresel bir haber ve orijinal bilgi sağlayıcısı olan WebMediaBrands'dı.

9. 360.com - 17 Milyon Dolar

Bu, alan adı değeri listemizdeki tek sayıya dayalı URL'dir ve büyük paralar getirmeyi başaran türünün nadir alanlarından biridir. Satış, Qihoo'nun CEO'su Zhou Hongyi'nin tüm ürün ve hizmetlerini birleştirecek ve kapsayacak yeni bir marka yaratmaya karar verdiği 2015 yılında yapıldı. Cesur hareket 17 milyon dolara mal oldu.

Alanın kendisi, bir zamanlar aynı isimde bir telefon üreten telekomünikasyon devi Vodafone tarafından satıldı. Ve sayıya dayalı alanlar Batı'da daha az popüler hale gelirken, satın alma, esas olarak Çin pazarına yönelik bir şirket için büyük bir hamle oldu. Kısa isimler ve numaralar, rakamların kültürel bir öneme sahip olduğu Çin'de çok daha popüler. Bu nedenle, yüksek alan adı maliyeti mükemmel bir şekilde haklıdır.

10. Insure.com - 16 Milyon Dolar

Sadece 13 aylık bir süre içinde tüm zamanların en iyi 10 satışından 4'ü ile alan adı fiyat listemize hakim olan QuinStreet'den daha iyi kim var? Insure.com, 2009'daki ilk satın alımıydı. Satış, Büyük Durgunluğun yıkıcı ilk yılının ardından gelecekteki domain değerlerini artırdı.

Bu 16 milyon dolarlık satış, 2001 yılında Insure.com'un satın aldığı satışın on katı değerindeydi. Insure.com, yeni sigorta anlaşmalarını takip etmek için bir platformdan fazlasını sunarak kendisini Insurance.com gibi diğer büyük alanlardan ayırdı. Ayrıca endüstrinin bu sektörüyle ilgili makaleler, alıntılar ve haberler de sağladı. Bu tür yararlı bilgiler, en pahalı alan adlarından biri olarak yerini korumasına yardımcı oldu.

domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıdomain caddesi,pahalı satılan domainler,milyon dolarlık domainler
domain

domain caddesi,pahalı satılan domainler,milyon dolarlık domainler
domain

domain caddesi,pahalı satılan domainler,milyon dolarlık domainler
domain

domain caddesi,pahalı satılan domainler,milyon dolarlık domainler
domain

domain caddesi,pahalı satılan domainler,milyon dolarlık domainler
domain