domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,internet olmasaydı

İnternet Olmasaydı


08-10-2020

İnternetin olmadığını düşünelim. Bu hepimiz için kıyamet mi olur?

Beklenmedik bir internet arızasıyla uyandıysanız? Tuhaf bir şehirde yolunuzu bulabileceğiniz Google Haritalar yok mu? Öğle yemeğinizi ödeyemeyen bir kredi kartınız var. Bu tür bir "dijital detoksun" faydalı olacağını iddia edebilirsiniz.

Uluslararası ticaret internete bağlı olduğu için onlar da etkilenecektir. Dünyanın geçişi de öyle. Havaalanları, uçaklar, gemiler, trenler ve ticari kamyon taşımacılığı arasında İnternet erişimi olmadığından, malları kağıt üzerinde izlemeye geri dönecektik.

Ticaret sitelerine ulaşılamayınca alışveriş düşecek, kredi kartı işlemleri azalınca bankalar yeni çözüm arayacak.

Google ve sosyal medyalar iflas edecek. Reklam sektörü kriz yaşacak.

Gözlerimizi ekranlardan ayırır ve birbirimizle gerçek hayattaki sohbetleri başlatırdık. Akıllı telefonlarımızın aslında telefon görüşmesi yapabildiğini keşfederdik. Faks makinelerini geri getirir ve elle not almaya başlarız.

Dünya parçalanmaz. Aslında, dünya çapında neredeyse x milyar insanın internet'e erişimi olmadığı için, insanlığın yarısı kısa vadede bir fark göremezdi.

İnternet hala insanoğlunun kullanabileceği tüm hizmetlerin hepsi değil ve sonu değil, ancak ortadan kaybolması, bildiğimiz dünyamızı anında değiştirecektir.

Konfor ve alışkanlıklarımız değişecektir. Yalnız sosyal medya ve oyun bağımlısı olanların belli süre psikolojik destek alması gerekebilir.

Ya suyumuz kesilirse...

domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıdomain caddesi,internet olmasaydı neler olurdu
internet

domain caddesi,internet olmasaydı neler olurdu
internet

domain caddesi,internet olmasaydı neler olurdu
internet

domain caddesi,internet olmasaydı neler olurdu
internet

domain caddesi,internet olmasaydı neler olurdu
internet