domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,alan uzantıları,internet tarihi

İnternet'in Kısa Tarihi ve Hakkında


25-09-2020

İnternet iki büyük mucit tarafından keşfedilmiştir. Bu mucitler ise Vinton Cerf ve Tim Berners’tir. İki büyük mucit sayesinde internet çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılmıştır.

İnternet'in keşfi ve meydana gelmesi aşamalı olarak gerçekleşmiştir. İnternetin ilk temelleri 1950’li senelerde Amerika’da atılmaya başlanmıştır. Daha sonra ise 1960’lı ve 1970’li senelerde internet hızlı bir biçimde gelişme yaşamaya başlamıştır. Günümüzdeki halini almasıysa 1989 senesinde son bulmuştur. Bu yüzden internetin tam anlamıyla icat edilmesi 1989 senesi olarak kabul edilmiştir.

1989 senesinde İsviçre'nin Cern kentinde herkesin ortak kullanabildiği bir alışveriş ağı kurulmak istenilmiştir. Sonrasında meydana getirilen bu ağa dünyadaki farklı insanların da bağlandığı görülmüştür. Böylece internet tüm dünyaya açılmıştır.

İnternet, modern dünyanın günlük yaşam ve rutinlerden ayrılamaz hayati bir parçası haline geldi. Yine de her zaman böyle değildi; İnternetin tarihi bir yerde başladı. Basit bilgisayar ağlarından küresel ara bağlantıya ve anlık kablosuz iletişime kadar, internetin hızlı ve dramatik evrimi, teknoloji ve iletişimin değişen doğasını anlamaya yardımcı olabilir.

İnternet sayesinde ticaret siteleri ve diğerleri 7/24 hizmet'e açılmış oldu. Bu durum oldukça kârlı gözükünce ticaret sitelerinde patlama yaşandı. Sebepleri arasında mekan kirasının olmaması ön plandadır. Ayrıca mekanda sadece çevreye satarsınız. Ticaret sitesinde iyi bir reklam ile Dünya'ya online satabilirsiniz.

Bankaların mobil uygulamaları da internet sayesinde işlerimizi kolaylaştırdı. Haber siteleri anında haberleri yayınlamaya başladılar. Sosyal medya, şirket siteleri, bloglar ve video kanalları patladı gitti.

Yaşamımızın vazgeçilmezi oldu. Ama elektrik olmazsa internet kesiliyor, mobil'de belli bir yere kadar çalışıyor. İlerki dönemlerde çözümler bulunacaktır.

Ama en önemlisi SU diye düşünüyorum. Su olmazsa insanlık tükenecek, elektrik ve interneti kim kullanacak...

İnternet tarihi zaman çizelgesi
internet hakkında ve tarihi

İlk çıkışı 1991-1993 arası olan HTML (Hiper Metin İşaretleme Dili) web sitelere ait sayfaların hazırlanması için kullanılır. Web sitelerin kurulması ve yayınlanması internet kullanımını arttırdı diyebiliriz. Google sayesinde internet sitelerine ulaşmak daha kolay hale geldi.


internet hakkında ve tarihi
Site Haritası
internet hakkında ve tarihidomain caddesi,internet hakkında,about internet
internet tarihi

domain caddesi,internet hakkında,about internet
internet tarihi

domain caddesi,internet hakkında,about internet
internet tarihi

domain caddesi,internet hakkında,about internet
internet tarihi

domain caddesi,internet hakkında,about internet
internet tarihi