domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,domain ticareti

Domain Ticareti


19-09-2020

İnternet büyük bir iştir. İnsanlar, çoğu var olduğunu asla fark edemeyeceği sayısız yoldan para kazanıyor. Bunlardan biri domain (alan adı) ticaretidir.

Alan adı,
Bir kişinin bir web sitesini ziyaret etmek için tarayıcısının arama çubuğuna veya arama motorlarına yazdığı web sitesi adresidir.

Etki alanı tarayıcıya yerleştirildiğinde, tarayıcı etki alanı adı sistemine (DNS) bir istek gönderir. Bu, daha sonra web sitesi bilgilerini içeren sunuculara bir kişinin bir web sitesini ziyaret etmek istediğini söyleyen bir ağ ilişkilendirmesidir. Sunucu daha sonra web sayfasını yüklemek için internet kullanıcısının tarayıcısına doğru verileri sağlayacaktır.

Alan adı
Bir kişi veya kuruluş tarafından alındığında başkası tarafından kullanılamaz. Ancak süre bitimi yenilenmezse boşa düşer o zaman başkası alabilir.

Birkaç dolara alan adı satın alan ve ardından 15 yıl sonra milyonlara satan insanların hikayeleri var. Bu gerçekleşirken, kesinlikle istisna ve kural değil. Ancak insanlar alan adlarını alıp satarak kar ediyorlar, yaklaşıma odaklanmalı ve disiplinli olmalı.

İpuçları
Bildiğiniz belirli alanlara odaklanın, bir alıcı için varlık olacak alan adlarını seçin, alan adının kullanılabilirliğini kontrol edin.

Büyük kuruluşlar piyasa da söz sahibi olsa da unutulmuş, alınmamış, boşa düşen alan adları vardır. Alan adını aldıktan sonra zaten firmalar park sayfasında domainizin reklamını yapıyor. Taliplilerin buradan ulaşma ihtimali vardır. 2.el platformlarında satabilirsiniz. Kendiniz hosting hizmeti alıp web sitesi sayesinde satabilirsiniz. Sosyal medyada satabilirsiniz....

Alan adı satın almak ve satmak, ne yaptığını bilen insanlar için karlı bir iştir. Tüm iş ve ticaret türlerinde olduğu gibi, ilk yatırımda para kaybetme potansiyeli vardır, bu nedenle başlamadan önce uzun ve dikkatlice düşünün. Metodik, iyi düşünülmüş bir stratejisi olanlar için, kazanılabilecek büyük para olabilir.

Küçük başlayıp, büyük düşünmek lazım. Fazla hırsa kapılırsanız kumar gibi alışkanlık yapabilir diye düşünüyorum. Aman dikkat...

domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıdomain ticareti nasıl yapılır,alan adı nedir,domain nedir

domain ticareti nasıl yapılır,alan adı nedir,domain nedir

domain ticareti nasıl yapılır,alan adı nedir,domain nedir

domain ticareti nasıl yapılır,alan adı nedir,domain nedir

domain ticareti nasıl yapılır,alan adı nedir,domain nedir