domaincaddesi.com
domain caddesi,bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir

Bitcoin


11-10-2020

Bitcoin nedir?
Bitcoin, 2009 yılında oluşturulmuş bir kripto para birimidir. “Bitcoin borsaları” adı verilen pazar yerleri, insanların farklı para birimleri kullanarak bitcoin alıp satmalarına izin verir.

Bitcoin, 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bilinmeyen bir kişi tarafından oluşturulan yeni bir para birimidir. İşlemler aracı olmadan yapılır, yani banka yok! Bitcoin, Expedia'da otel rezervasyonu yapmak, Overstock'ta mobilya alışverişi yapmak ve Xbox oyunları satın almak için kullanılabilir. Ancak aldatmacanın çoğu, ticaret yaparak zenginleşmekle ilgilidir. Bitcoin fiyatı 2017'de binlere fırladı.

Bitcoin, anonim olarak ürün satın almak için kullanılabilir. Ek olarak, uluslararası ödemeler kolay ve ucuzdur çünkü bitcoin'ler herhangi bir ülkeye bağlı değildir veya düzenlemeye tabi değildir. Küçük işletmeler, kredi kartı ücreti olmadığı için onlardan hoşlanabilir. Bazı insanlar, değerlerinin artacağını umarak yatırım olarak sadece bitcoin satın alırlar.

“Alışverişi Bitcoin” denilen birçok pazarlarda alım ve satım işlemi yapılır. Coinbase, Bitstamp ve Bitfinex ile birlikte lider bir borsadır. Ancak güvenlik bir endişe kaynağı olabilir: 2016'da hacklendiğinde Bitfinex'ten on milyonlarca dolar değerinde bitcoinler çalındı.

Bitcoin cüzdan cihazınızda saklanır. Mal ödemesi yapılması veya paraların biriktirmesini sağlayan sanal hesapdır. Bitcoin cüzdan sigortalanmaz. Cihazınızın tam güvenliğini almalısınız.

Her bitcoin işlemi halka açık bir günlüğe kaydedilse de, alıcıların ve satıcıların adları asla açıklanmaz, yalnızca cüzdan kimlikleri bulunur. Bu, bitcoin kullanıcılarının işlemlerini gizli tutarken, aynı zamanda onlara geri dönmeden herhangi bir şey satın almalarına veya satmalarına da olanak tanır. Bu nedenle, uyuşturucu veya diğer yasadışı faaliyetleri internetten satın alan insanlar için tercih edilen para birimi haline geldi.

Bitcoin'e ne olacağını kimse bilmiyor. Çoğunlukla düzenlenmemiştir, ancak Japonya, Çin ve Avustralya gibi bazı ülkeler düzenlemeleri tartmaya başlamıştır. Hükümetler vergilendirme ve para birimi üzerindeki kontrol eksikliğinden endişe duyuyor.


bitcoin
Site Haritası
bitcoindomain caddesi,bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir

bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir

bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir

bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir

bitcoin hakkında,about bitcoin,bitcoin nedir