domaincaddesi.com
domain,domain caddesi,domain nedir,domain street,alan adı,affiliate nedir

Affiliate Marketing Hakkında


3-10-2020

Ortaklık sistemi üzerine kurulu bir sistem. Web sitesi üyelerini, internet pazarlamasına yönlendirmek hedeftir. Şirketler, diğer web sitelerinden potansiyel müşteri ve satış oluşturmak için bağlı kuruluş programları yürütür.

Reklamlarını barındıran sitelere, sitelerindeki bağlantılar aracılığıyla satılan ürünler için bir komisyon ödüyorlar. Örneğin, bir site sahibi Amazon.com'un bağlı kuruluş programına kaydolursa, Amazon sitesinde herhangi bir yere yerleştirebileceği reklam afişleri veya bağlantıları alır. Ardından, bir ziyaretçi Amazon.com başlığına veya sitesindeki bir bağlantıya tıklar ve bir şey satın alırsa, bir komisyon alacaktır.

Ne yazık ki, Web sitesi sahipleri için, çoğu Web satışları küçük kar marjları ile yapıldığından, ortaklık komisyonları nadiren% 5'in üzerindedir.

1990'ların sonunda Web sitesi bağlı kuruluş programlarının tanıtılması, İnternet pazarlamasını yeni bir düzeye getirdi. Bu programları sunan ilk şirketler satışlarda çarpıcı bir artış gördü. Sonuçta, bu şirketler temelde ücretsiz reklam alıyor ve bağlı kuruluşlarına ürettikleri satışların yalnızca belirli bir yüzdesini ödüyor.

Ortaklık programını yürüten şirket için bir kazan-kazan durumu. Tek dezavantajı, programların kurulması ve sürdürülmesi için çok fazla iş (ve bazen çok para) almasıdır. Bu nedenle, küçük şirketler bir ortaklık programı sunmayı çok yararlı bulmayabilir.

............

Google Adsense ile reklam yayınlayıp kazanç sağlayabilirsiniz.

Google Adsense’i en basit şekilde anlatmak gerekirse; web sitelerinizde, Youtube kanallarınızda Google reklamları yayınlayarak para kazanmak diyebiliriz.

AdSense Programı'na katılmak için uygunluk koşullarını karşılamanız gerekir. Üye olup detayları öğrenebilirsiniz.
 

domain,alan adı
Site Haritası
domain,alan adıdomain caddesi,affiliate marketing nedir,Google Adsense

domain caddesi,affiliate marketing nedir,Google Adsense

domain caddesi,affiliate marketing nedir,Google Adsense

domain caddesi,affiliate marketing nedir,Google Adsense

domain caddesi,affiliate marketing nedir,Google Adsense